Czy jest taka opcja aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2016, 15:44

Czy jest taka opcja aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Cześć, często wyjeżdżam w zimę z domu. Moje nieobecności w ostatnim okresie robią się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób chronić budynek przed mrozami i zamarznięciem instalacji CO. Posiadam piec na ekogorszek, który przy dłuższych nie obecnościach w domu się nie sprawdzał. Kupiłem więc kolejny piec elektryczny. Teraz już nie występuje kłopot z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w budynku to nie mogę sprawdzić czy piec działa należycie i jaka jest w domu zaprogramowana temperatura. Tak, więc pomyślałem aby do systemu alarmowego dodać czujki, które monitorują temperaturę powietrza w domu. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem?

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy można użyć czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Dzień dobry, rozwiązanie twojego kłopotu znajdziesz w tym miejscu: https://academo.pl . Dalej masz schemat, który pokazuje możliwości obecnych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podłączyć rozmaitego rodzaju czujniki. Najbardziej popularne to te, które ostrzegają o włamaniu do mieszkania. Są jeszcze czujniki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie będą dla ciebie. Ustawiasz na nich graniczną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:37

Czy jest sposób, aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:53

Dzień dobry. Na dzień dzisiejszy systemy Satel mają ogrom możliwości. Natomiast problemem może być twoja instalacja systemu alarmowego w budynku. Jeżeli montaż systemów alarmowych był zrobiony dobrze to będzie można bez problemu dać tego rodzaju czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, gdzie montaż systemów alarmowych nie był do końca przemyślany. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Tu masz należycie przygotowany przykład założenia systemu alarmowego w domu jednorodzinnym. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie projektowania domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala alarmu jest umiejscowiona przeważnie na strychu.

podobne tematy:


Wróć do „Warto rozmawiać”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość