Strona 1 z 1

Czy jest taka opcja aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 14:45
autor: tomaszkowal
Cześć, często wyjeżdżam w zimę z domu. Moje nieobecności w ostatnim okresie robią się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób chronić budynek przed mrozami i zamarznięciem instalacji CO. Posiadam piec na ekogorszek, który przy dłuższych nie obecnościach w domu się nie sprawdzał. Kupiłem więc kolejny piec elektryczny. Teraz już nie występuje kłopot z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w budynku to nie mogę sprawdzić czy piec działa należycie i jaka jest w domu zaprogramowana temperatura. Tak, więc pomyślałem aby do systemu alarmowego dodać czujki, które monitorują temperaturę powietrza w domu. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem?

podobne tematy:

Czy można użyć czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 15:08
autor: adamniczyj
Dzień dobry, rozwiązanie twojego kłopotu znajdziesz w tym miejscu: http://trans-sat.pl/alarmy-warszawa . Dalej masz schemat, który pokazuje możliwości obecnych systemów alarmowych Obrazek . Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podłączyć rozmaitego rodzaju czujniki. Najbardziej popularne to te, które ostrzegają o włamaniu do mieszkania. Są jeszcze czujniki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie będą dla ciebie. Ustawiasz na nich graniczną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:

Czy jest sposób, aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

: 11 sty 2017, 10:53
autor: lukaszgos
Dzień dobry. Na dzień dzisiejszy systemy Satel mają ogrom możliwości. Natomiast problemem może być twoja instalacja systemu alarmowego w budynku. Jeżeli montaż systemów alarmowych był zrobiony dobrze to będzie można bez problemu dać tego rodzaju czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, gdzie montaż systemów alarmowych nie był do końca przemyślany. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Tu masz należycie przygotowany przykład założenia systemu alarmowego w domu jednorodzinnym. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie projektowania domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala alarmu jest umiejscowiona przeważnie na strychu.

podobne tematy: