Szukam wykonawcy, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Szukam wykonawcy, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Witam, szukam sprawdzonego wykonawcy, który zajmuje się montowaniem kabin prysznicowych na konkretny wymiar. Mam do wykonania dwie kabiny. Jedna z nich musi być dopasowana do niepełnych wysokości w łazience na poddaszu. Będę wdzięczy o namiary na ekipy z Warszawy.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:37

Potrzebuję wykonawcy, który wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Żadna osoba nie wie kiedy i gdzie powstało szkło. Wiele tysięcy lat temu zauważono, iż podgrzewając piasek z popiołem, można uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 5000 lat temu. Stamtąd przybyło szkło do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i odnalezionymi przez współczesnego człowieka są drobne kulki i wisiorki, których dawni Egipcjanie używali do upiększania swoich strojów. Najstarsze znalezione przez archeologów naczynie szklane pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli tworzyć szklarze z Egiptu. To oni także, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Poprzez wzbogacenie topionych surowców o niewielkie ilości miedzi uzyskiwali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na dmuchaniu w długą cienką rurę, na wylocie, której znajdowała się kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się do dzisiaj. Szkło podobne do tego które znamy obecnie wyprodukowali dopiero rzymscy szklarze dodając do masy szklanej rud manganu. Pozwoliło im to uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Intensywny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach obecnych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem produkcji szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Produkowano tam ówcześnie zdobione lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co pozwoliło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w wytwarzaniu luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy widziałeś ofertę tych ludzi z Warszawy - posiadają bardzo interesujące pracę. Z tego co mogłem zobaczyć na ich witrynie www to właśnie posiadają w ofercie kabiny prysznicowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja wyposażałem w swoim domu łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam przymierzam się do skorzystania z ich usług podczas remontu w swoim domu.

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Potrzebuję wykonawcy, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:42

Cześć, nie sądziłem iż są tego rodzaju rozwiązania. Właśnie buduję dom i dumałem jak urządzić łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina będzie dla mnie jak znalazł. Muszę się dowiedzieć jak wygląda to cenowo. Dzięki za link do tej strony.

podobne tematy:


Wróć do „Warto rozmawiać”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości